Connect with us

Teknoloji Burada

İddia: Elon Musk, X'i Avrupa'da Engelleyebilir

Genel

İddia: Elon Musk, X'i Avrupa'da Engelleyebilir

Elon Musk yönetimindeki X (Twitter), son günlerde Avrupa Birliği’nden İsrail-Filistin gerginliği nedeniyle baskı görüyordu. AB, dezenformasyon nedeniyle platforma soruşturma başlatmış, yanlış bilgilerin kullanıcılara gösterildiğini belirtmişti. Yetkililer, Musk’a uyarılarda bulunarak bu problemin çözülmesini istiyordu.

Ancak X’te dolaşan dezenformasyonun önüne pek geçilemedi. Hâlen platformda yaşananlar hakkında yanlış bilgiler dolaşıyor. Bugün ortaya atılan bir iddia ise Musk’ın baskılardan kurtulmak için soruna çözüm bulmak yerine başka bir yol seçebileceğini gösteriyor.

Elon Musk, X’i Avrupa’da erişime kapatabilir

Business Insider’ın şirkete yakın bir kaynağa dayandırdığı iddiaya göre Elon Musk, Avrupa Komisyonu’nun yasalarından pek memnun değil. Ünlü milyarder, bu yasalara uymak yerine platformu Avrupa’da tamamen erişime kapatabilir.

Kaynak, Musk’ın Avrupa’da yakın zamanda yürürlüğe giren “Dijital Hizmetler Yasası”na uymak zorunda kaldığı için hiç mutlu olmadığını söylüyor. Bu nedenle de Avrupa Birliği ülkelerinde bulunan kullanıcıların X’e girmesini engellemeyi düşünüyor.

Kaynak: https://www.webtekno.com/elon-musk-x-avrupa-engelleyebilir-iddia-h137986.html

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel

To Top