Connect with us

Teknoloji Burada

Kafasının Arkasında Şeytani Bir Yüzle Doğduğu Söylenen Adam

Genel

Kafasının Arkasında Şeytani Bir Yüzle Doğduğu Söylenen Adam

Edward Mordrake; dizilere, filmlere, şarkılara ve kitaplara bile ilham kaynağı oldu. Bunlardan en bilindik örneklerden biri de hepimizin gözünde hemen canlanacak olan, Harry Potter’daki “Quirinus Quirrell” karakteri.

Gerçekten de kafanın arkasında başka bir yüzle doğmak diye bir şey mümkün olabilir mi? Yüzyıllardır soru işareti olan Edward Mordrake’in hikâyesinin aslı astarı ne? 

Şeytani yüz, Mordrake’e fısıldayıp isteğini yaptırana kadar susmuyordu.

edward mordrake

Charles Lotin Hildreth bir şair ve bilim kurgu yazarıydı. Gerçeğe dayalı öykülerin aksine, hikâyeleri fantastikti ve Mordrake de bu kitapta yer alıyordu. Bir kitabında, Edward Mordrake’in, gözlerden ırak yaşayan 23 yaşında bir müzisyen olduğu ve o ağlarken arkadaki kafasının güldüğü yazıyordu. Şeytani yüz, ona bir şeyler fısıldayıp istediğini yaptırana dek susmuyordu.

Edward’ın artık psikolojisi bozulmuştu. Kafasının arkasındaki kadın yüzü, yemek yemiyordu veya su içmiyordu ama sürekli “cehennemin dilini” konuşarak onu rahatsız ediyordu.

Mordrake en sonunda, sonucu ölüm bile olsa bu surattan kurtulmak isteyip doktorlara yardım çağrısında bulunmuştu. İstediğini alamayınca intihar etmişti ve mektubunda “şeytani yüzün” gömülmeden önce yok edilmesi gerektiğini yazmıştı.

Tıpçılar bile sorgusuz sualsiz inanıyordu.

yapışık ikiz

Hikâyenin ürkütücülüğü, insanların ilgisini çekmişti ve sürekli üstüne bir şeyler eklenmişti. Halk, Mordrake hakkında daha fazla ayrıntı için ölüp bitiyordu ve tıpçılar bile hikâyeye şüphe etmeden yaklaşıyordu.

Ancak, yaşadığı düşünülen dönemin tarihine bakıldığında, yardım çağrısında bulunduğu doktorların izine rastlanılmadı. Yani böyle bir durumun bilimsel olarak gerçekleşmesi imkânsız gibi görünüyordu.

Hikâyenin güvenilirliğine dair çatlaklar vardı.

iki yüzlü adam

Üstelik iblis yüz, bir kadındı. Bu da yapışık ikiz olma ihtimalini ortadan kaldırıyordu. Çünkü yapışık ikizler, tek yumurtadan geldikleri için aynı cinsiyete sahip olmalılardı.

Kaynak: https://www.webtekno.com/kafasinin-arkasinda-baska-bir-yuzle-dogdugu-iddia-edilen-adam-h134499.html

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

More in Genel

To Top