Connect with us

Teknoloji Burada

WhatsApp Kanalları: Telegram Benzeri Bir Özellik Geliyor

Genel

WhatsApp Kanalları: Telegram Benzeri Bir Özellik Geliyor

WhatsApp, birçok kişi tarafından tercih edilen bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bire bir mesajlaşma ve grup sohbetleri konusunda öncü olan WhatsApp, iletişim şeklimizi değiştirmiştir. Topluluklar özelliği sayesinde daha büyük grup etkileşimlerini kolaylaşıyor. Ancak uygulama, rakibi Telegram’ın yıllardır sahip olduğu bir özelliğe henüz sahip değil: Kanallar.

Kanallar, kullanıcıların büyük kitlelere bilgi yayınlamasını sağlayan bir araçtır. WhatsApp da yakında bu özelliği getireceğini duyurdu. Uygulamanın, Telegram’ın tanıdık tasarımına yaklaştığı açıkça görülüyor. WABetaInfo, kanallar özelliğinin çıkışını hazırlayan yeni bir uyarıyı keşfetti. Uyarı, Play Store’da bulunan mesajlaşma uygulamasının beta sürümü 2.23.10.14’te görünüyor.

Üyelerin Telefon Numarası Görünmeyecek

WhatsApp Kanallar özelliği

WhatsApp, bir kanalın sahip olabileceği üye sayısının belirlenmediğini söylüyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar haber, etkinlik ve diğer bilgileri geniş bir kitleye paylaşabilecekler. Ayrıca kanal üyeleri gönderenin telefon numarasını görmeyecekler, böylece gönderenin gizliliği korunmuş olacak.

İlginç olarak, WhatsApp’ın uyarısı kanallardaki iletişimin uçtan uca şifreli olup olmadığını belirtmiyor. Bu da kullanıcıların bu yeni özelliğin güvenlik ve gizlilik konularında meraklanmasına neden oluyor.

Kaynak: https://www.webtekno.com/whatsapp-kanallari-telegram-benzeri-bir-ozellik-yakinda-geliyor-h134509.html

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel

To Top